Lek jakim jest wszywka alkoholowa to organiczny związek chemiczny, który zaburza prawidłowy metabolizm alkoholu w organizmie osoby chorej na alkoholizm. Potocznie zabieg jest nazywany wszywką alkoholową.
W naszym specjalistycznym gabinecie do każdego zabiegu wydajemy Państwu zaświadczenie, co zapewnia o wysokiej jakości świadczonych przez nas usług, a także i pewność, że zabieg zaszycia został wykonany w sposób profesjonalny.
Po zgłoszeniu się na zabieg lekarz przeprowadza z uzależnionym pacjentem szczegółową rozmowę w celu wykluczenia wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do jego wykonania. Jeżeli pacjent zostanie zakwalifikowany do zaszycia podpisuje stosowne dokumenty oraz otrzymuje na początku miejscowe znieczulenie. Ten rodzaj znieczulenia pozwala na komfortowe przebycie zabiegu nawet najbardziej wrażliwym pacjentom. W jakie miejsce trafia tabletka? Zwykle w okolicę pośladkową, ramię lub łopatkę - zależnie od woli pacjenta, może być również umiejscowiona w innej części ciała, gdy lekarz wyrazi na to zgodę. Miejsca wymienione powyżej mają jednak przewagę, jeśli chodzi o całkowite zakrycie blizny powstającej za sprawą użycia skalpela. Pośladek jest najbardziej bezpiecznym miejscem - chodzi tutaj o aspekt anatomiczny. Nie posiada on skomplikowanych splotów nerwowych ani naczyń krwionośnych. Na czym polega zabieg? Skóra pacjenta jest nacinana sterylnym narzędziem chirurgicznym. Na głębokości kilku centymetrów umieszczana jest dobrana przez lekarza dawka leku pod powięzią mięśniową. Dawkę dostosowuje się zgodnie z masą ciała pacjenta oraz stopniem zaawansowania choroby alkoholowej. Powstała rana jest następnie zaszywana odpowiednimi szwami. Gdy zostały zastosowane szwy nierozpuszczalne, są zdejmowane po upływie kilku dni. Jeśli pacjent wyraża brak wystarczających sił do walki o swoją trzeźwość, możliwe jest powtórzenie zabiegu. W tym wypadku musi upłynąć około 8 miesięcy. Wszywka alkoholowa Esperal Katowice działa od około 8 nawet do 12 miesięcy.
Wszywka alkoholowa Esperal Katowice to nic innego, jak jałowa tabletka, którą przeznacza się do podskórnego zaimplantowania. Jej zadaniem jest stopniowe uwalnianie się i wchłanianie Esperalu do organizmu pacjenta. Działanie leku wpływa na to, jak metabolizowany jest alkohol. Esperal hamuje aktywność dehydrogenazy alkoholowej, tj. enzymu wątroby, który odpowiada za rozkład etanolu. Kiedy osoba zaszyta spożywa napoje wyskokowe, jest narażona na gwałtowny skok stężenia aldehydu octowego we krwi. Ten jest toksycznym i głównym produktem metabolitu alkoholu. Przez swój trujący charakter powoduje on szereg nieprzyjemnych dolegliwości, przypominających objawy intensywnego kaca: mdłości, wymioty, silne bóle głowy, nadpotliwość, drżenie mięśni, lecz zdarzają się również dużo bardziej poważne, które mogą spowodować trwały uszczerbek na zdrowiu jak zawał serca. Dlatego tak bardzo istotne jest żeby przez cały okres leczenia wszywką pacjent przestrzegał całkowitej abstynencji.
Pacjent na zabieg musi stawić się trzeźwy. Jeżeli dotrze do gabinetu w stanie upojenia alkoholowego, nie zostanie dopuszczony do implantacji podskórnej Esperalu. Dlaczego? Spowodowane jest to ryzykiem natychmiastowego wejścia aktywnego składnika wszywki: Disulfiramu z resztkami alkoholu pozostającymi w krwi pacjenta. Wymagana jest minimum 24 godzinna trzeźwość. Im dłuższe zachowanie abstynencji przed zabiegiem – tym lepiej.
Lekarzy chirurgów
Zadowoleni pacjenci
Gabientów lekarskich
Pozytwynych opinii
Wszywka alkoholowa Esperal to duże wsparcie w leczeniu choroby alkoholowej, wiele zależy jednak od podejścia samego uzależnionego do tej metody terapii. Jeżeli wszycie Esperalu podszyte jest dobrymi intencjami i autentyczną chęcią powrotu do zdrowia, wszywka będzie odpowiednim i skutecznym sprzymierzeńcem w walce z alkoholizmem. Niestety, zdarzają się również osoby, które decydują się na zabieg „dla świętego spokoju” – jest to zły pomysł. Decyzja ta może narazić zdrowie i życie alkoholika, może on również zrazić się do terapii i popaść w jeszcze głębsze uzależnienie.
Osoba spożywająca alkohol odczuwa konsekwencje picia już po kilku minutach od momentu wprowadzenia etanolu do organizmu. Są one nieprzyjemne i przede wszystkim groźne dla zdrowia. Objawy przypominają klasyczne zatrucie alkoholowe, jednakże w tym przypadku konsekwencje są znacznie bardziej dotkliwe i trwają dłużej. Przede wszystkim można zaobserwować:
Objawy te mogą trwać nawet kilkanaście godzin, co zależy od kilku czynników. Nie da się przewidzieć, w jaki sposób przebiegnie reakcja disulfiramowa oraz jakie będą jej skutki. Pacjenci mogą nawet dostać zawału serca lub innych trwałych uszkodzeń w obrębie swoich narządów. Mogą wystąpić reakcje psychotyczne, zapalenie wątroby bądź drgawki. Innym niekorzystnym objawem spożycia etanolu jest paraliż, albo zawał serca, mogą wystąpić również zaburzeń na tle neurologicznym lub niewydolność krążeniowo-oddechowej. Najcięższą konsekwencją jest śmierć pacjenta. Co więcej, Disulfiram w trakcie reakcji z etanolem, może przyczynić się do pogłębienia wcześniejszych problemów zdrowotnych.
Aby w pełni zrozumieć skuteczność wsparcia, jaką zapewnia wszywka w leczeniu choroby alkoholowej, należy poznać jej działanie. Disulfiram wywołuje zaburzenia w obrębie metabolizmu alkoholu etylowego. W przypadku trzeźwości wszywka pozostanie obojętna dla organizmu alkoholika i będzie mógł on funkcjonować bez żadnych przeszkód. Jeżeli jednak sięgnie nawet po znikomą ilość etanolu, wszywka szybko rozpocznie swoje działanie i spowoduje nagromadzenie się aldehydu octowego w krwiobiegu pacjenta. Wywoła to wiele nieprzyjemnych skutków ubocznych. Alkoholik zacznie czuć się słabo, będzie miał zawroty głowy i nudności, będzie wymiotował oraz czuł kołatanie serca. Pojawi się również nadmierna potliwość, osoba odczuje uderzenia gorąca i skoki ciśnienia tętniczego, a także zacznie doświadczać lęku i niepokoju o swoje życie. Objawy te występować będą po każdym spożyciu alkoholu, trwają przez około 4-10 godzin.
Takie działanie powoduje, że alkoholik zaczyna zastanawiać się nad tym, czy warto sięgnąć po alkohol. Czy chwila przyjemności zrekompensuje kilkugodzinną gehennę spowodowaną reakcją disulfiramową? Na początku głód alkoholowy jest bardzo uciążliwy, jednak lęk przed objawami wszywki jest silniejszy od niego, dzięki temu pacjent pozostaje trzeźwy. Takie działanie nazywane jest metodą awersyjną.
Pamiętajmy, że leczenie alkoholizmu wyłącznie za pomocą Disulfiramu to nieskuteczna droga. Samo zaszycie się, nie spowoduje cudownego ozdrowienia osoby uzależnionej. Potrzebna jest dodatkowo pomoc psychologiczna. Nie ma jednak powodów, by zniechęcać się do wszywki alkoholowej, wręcz przeciwnie! Gdyż Esperal w połączeniu z terapią odwykową daje ona naprawdę świetne rezultaty. Badania pokazują, że osoby, które zdecydowały się na pomoc jaką jest wszywka alkoholowa Katowice dużo lżej przechodzą pierwsze miesiące leczenia uzależnienia i rzadziej zdarza im się sięgać po alkohol, a także o wiele rzadziej powracają do picia po zakończeniu całościowej terapii alkoholowej.
Podjęcie decyzji o implantacji wszywki alkoholowej powinno być przemyślaną i dobrowolną decyzją, gdyż leczenie takie pod przymusem osób najbliższych, może spowodować zagrożenie dla życia alkoholika. Osoba, która nie chce zmiany, lecz pozwoli na umieszczenie Disulfiramu w swoim ciele, po każdym spożyciu alkoholu naraża swoje zdrowie oraz życie. Objawy wywołane zaburzeniami metabolizmu, gdy będą pojawiały się zbyt często, mogą doprowadzić do trwałych uszkodzeń narządów wewnętrznych: do zawału serca, utraty wzroku, a nawet do śmierci.
Czas działania wszywki alkoholowej Esperal to okres od ok. 8 do 12 miesięcy. Tak naprawdę to, ile czasu Esperal będzie działał w organizmie uzależnionego to kwestia bardzo indywidualna. Cały czas terapii awersyjnej wszywką Jest to czas całkowitej abstynencji alkoholika oraz podjęcia dalszych działań opartych na psychoterapii. Po zakończeniu działania wszywki pacjent może zgłosić się na zabieg ponownie, jeżeli czuje się pewniej mając wszyte podskórnie tabletki z lekiem. Jeżeli lekarz nie dostrzeże żadnych przeciwwskazań do zaszycia, zabieg może zostać przeprowadzony ponownie.
Jeżeli czujesz, że alkohol przejął kontrolę nad Twoim życiem i chcesz coś z tym zrobić, zgłoś się do naszego prywatnego gabinetu. Jesteśmy miejscem, które pomogło już wielu osobom uzależnionym od alkoholu. Chcemy pomagać coraz większej ilości osób, ponieważ wiemy, jak ciężki jest to nałóg. Nasza kadra pracownicza to nie tylko wykształceni i doświadczeni ludzie, podchodzimy do każdego pacjenta z empatią i troską!
W dzisiejszych czasach wiele miejsc oferuje pomoc w formie wszywki alkoholowej, warto jednak postawić na nasz specjalistyczny gabinet. Zapewniamy spokojną i przyjazną atmosferę. Staramy się, by pacjent czuł się u nas komfortowo i nie odczuwał dodatkowego stresu związanego z zabiegiem. Zdajemy sobie sprawę jak poważnym krokiem jest przyjście do naszej placówki, dbamy zatem o to, by zniwelować stres związany z tym przeżyciem. Pacjenci mogą być spokojni, że ich dane są u nas bezpieczne, a my zachowujemy stuprocentową dyskrecję.