• Żytnia 1A, 40-544 Katowice
  • +48 732 082 870
ZMIEŃ SWOJE ŻYCIE JUŻ TERAZ

Postaw na odtrucie alkoholowe

img
FAQ

Chcesz się dowiedzieć więcej? Zadzwoń!

touch-illustration

Celem odtruwania alkoholowego jest usunięcie zbędnych, szkodliwych toksyn z organizmu. Podobnie jest w przypadku pozostałości alkoholowych powstałych z powodu nadmiernego picia alkoholu. Odtruwanie alkoholowe jest całkowicie bezpieczną procedurą medyczną, którą oferowana jest Pacjentom chcącym przywrócić w swoim organizmie homeostazę, która zostaje zaburzona poprzez działanie wcześniej wspomnianych toksyn alkoholowych. Dzieje się tak, ponieważ z organizmu usuwana zostaje w nadmiernych ilościach woda, a także inne cenne składniki mineralne. Dobrym przykładem może być tutaj kac – podczas jego trwania człowiek odczuwa wzmożone pragnienie, ponieważ spożyty alkohol jest moczopędny. Aby przerwać złe samopoczucie spowodowane kacem, warto zastosować odtrucie alkoholowe, dzięki czemu uzupełnia się utracone elektrolity. Odtruwanie alkoholowe jest dobrym rozwiązaniem dla osób uzależnionych – skutecznie obniża poziom uzależnienia fizycznego, a także poprawia stan Pacjenta, którego organizm był stale narażany na toksyczne i niszczycielskie działanie napojów procentowych.

Jeżeli zauważysz u siebie:
  • Duże ilości wypijanego alkoholu,
  • Brak możliwości normalnego funkcjonowania bez napojów alkoholowych,
  • Lub od dłuższego czasu zmagasz się z problemem alkoholowym,
Zdecydowanie powinieneś skorzystać z odtruwania alkoholowego. Każde sięgnięcie po tego typu używkę potęguje zniszczenia w ludzkim ciele. Aby wrócić do pełnej harmonii, warto skorzystać z kroplówek witaminowych w profesjonalnych gabinetach medycznych, aby na nowo zacząć zdrowe funkcjonowanie. Warto jednak pamiętać, że samo odtruwanie nie rozwiąże problemu z uzależnieniem psychicznym, a żeby było skuteczne, należy połączyć je z terapią antyalkoholową.

Każdy człowiek nieco inaczej przechodzi zatrucie alkoholem. Tym samym, dana, określona dawka alkoholu u każdej osoby zadziała nieco inaczej – wywoła inne skutki, o różnym natężeniu, a w niektórych przypadkach będzie zupełnie nieefektywna. Jest to zależne od wieku, wagi, ogólnego stanu danej osoby, jej poprzednich incydentów alkoholowych, a także ogólnych cech związanych ze sposobem metabolizowania alkoholowego. Tym samym, u jednej grupy osób zatrucie alkoholowe będzie przybierać łagodny przebieg, ograniczając się w efekcie do nadpobudliwości ruchowej, brakiem koordynacji ruchowo-wzrokowej, a także wykazywaniem zachowań agresywnych. W bardziej ostrych przypadkach można zaobserwować:
  • Utrata świadomości, luki w pamięci – potocznie stan ten określa się mianem „urwanego filmu”,
  • Hipotermia – wychłodzenie organizmu,
  • Niekontrolowane czynności wypróżniania,
  • Śpiączka i padaczka alkoholowa,
  • Długotrwale utrzymujący się pogorszony nastrój.
Zatrucie alkoholowe może być nawet śmiertelne w skutkach. Jest to związane z faktem, iż nasila ono problemy z oddychaniem, czego konsekwencją może być niewydolność oddechowa. Dodatkowo wiele osób na zatrucie reaguje wymiotami, które sprzyjają zachłyśnięciom.

Charakterystyczne dla osób uzależnionych jest przechodzenie przez kolejne, licznie powtarzające się ciągi alkoholowe. Z reguły zanim dana osoba uda się po fachową antyalkoholową pomoc zauważa, że nie jest w stanie samodzielnie zrezygnować z konsumowania kolejnych porcji napojów procentowych. Tym samym, takie osoby znajdują się pod ciągłym działaniem procentów, które znajdują się w ludzkim ciele nawet przez wiele miesięcy. Taka sytuacja prowadzi do wystąpienia zespołu odstawiennego, który można przejść bezpiecznie jedynie za pomocą specjalistów, np. poprzez odtruwanie alkoholowe.

Każde, nawet najmniejsze spożycie alkoholu w pewien sposób zaburza równowagę organizmu, prowadząc do niedoborów składników odżywczych. Można temu zapobiec poprzez odtruwanie alkoholowe, które przywraca prawidłowe funkcjonowanie zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Pierwszym etapem procesu odtruwania alkoholowego jest odbycie konsultacji z lekarzem oceniającym ogólny stan Pacjenta, skalę zniszczeń w jego organizmie, a także poziom choroby alkoholowej. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, może zdecydować o skierowaniu danej osoby na dalszą diagnostykę stanu zdrowia, np. dość często wykonuje się badania krwi i wątroby, które mają na celu wykryć m.in. marskość wątroby.
W składzie kroplówki znajdują się różne składniki w różnym stężeniu. Podstawą jest tutaj:
  • Potas,
  • Elektrolity,
  • Magnez,
  • Witamina C oraz z grupy B,
  • Sól fizjologiczna.
  • Opcjonalnie: leki nasenne, uspokajające.

Nie – przy odtruwaniu nie ma potrzeby ani przebywania w szpitalu, ani w ośrodku terapeutycznym. Mało tego, nie trzeba nawet przyjeżdżać osobiście do gabinetu – wystarczy zadzwonić i zgłosić potrzebę wykonania procedury we własnym domu.

Nie – są to dwa różne procesy, a ich główną różnicą jest czas ich trwania. Detoks zwykle trwa od 7 do 10 dni, co stanowi obowiązkowe kryterium narzucone przez NFZ. Z kolei odtruwanie alkoholowe zwykle czasem trwania nie przekracza kilku godzin. Tym samym, detoks generuje konieczność hospitalizacji – odtruwanie nie (można, ale nie trzeba).

Tak – jest to obowiązkowe i generuje wysoki poziom bezpieczeństwa całego procesu.

Tak – wystarczy do nas zadzwonić. Za pomocą kontaktu telefonicznego udzielimy wstępnej konsultacji na temat zasad odtrucia, przerwania ciągu alkoholowego, jak i doradzimy dalsze postępowanie antyalkoholowe. W trosce o dobro naszych Pacjentów wprowadziliśmy także darmowe porady dla osób uzależnionych i ich rodzin.

Mimo bezpieczeństwa i spersonalizowania procesu odtruwania, istnieje także jedno, kluczowe przeciwwskazanie do jego wykonania. Jest to bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia. Lekarz weryfikuje jego istnienie poprzez uzyskanie takiej informacji na skutek kontaktu z Pacjentem, zarówno w ramach drogi telefonicznej, jak i wizyty w gabinecie. Jeżeli sytuacja tego wymaga, należy wezwać karetkę pogotowia.

Odtruwanie alkoholowe jest postępowaniem medycznym, które generuje konieczność wyrażenia świadomej zgody na jego przeprowadzenie. W sytuacji kiedy pomoc wyzwana jest przez rodzinę, a Pacjent na miejscu protestuje i odmawia przyjęcia pomocy, nasz zespół medyczny stara się przekonać go o zasadności podjętych wobec niego kroków. Jeżeli to nie pomaga, rodzina uzyskuje od nas poradę na temat dalszego postępowania – zalecamy leki, a także polecamy placówki zajmujące się terapią uzależnień.